Jak udržet dům v čistotě

Jak udržet dům v čistotě, všichni to známe. Život máme tak nabitý, že se prostě musíme soustředit na úkoly, které máme před sebou a na domácí práce už nezbývá čas. Neexistuje pravidlo, které by říkalo, že musíme každý týden strávit hodiny a hodiny úklidem domácnosti. Ve skutečnosti stačí, když úklidu věnujeme jen několik minut denně a náš dům zůstane čistý a uspořádaný.

Jak ale máte vědět, co přesně dělat a jak dlouho by to mělo trvat? Pokud si stanovíte tři jednoduché postupy, které budete každý den dodržovat, udržíte svůj dům dostatečně čistý. Váš dům tak bude uklizený i mezi vašimi pravidelnými velkými úklidy.

1. Ranní rutina

Toto by měla být ta nejjednodušší rutina. Jsme zaneprázdněni přípravou do školy či práce, takže nemáme extra čas se na úklid skutečně soustředit.

Ať si každý člen rodiny ustele svou postel. Každá osoba v domě by měla uklidit svou ložnici, včetně uklizení hraček nebo knih a uložení špinavého oblečení do koše na prádlo. Ložnice jsou tak v mžiku uklizené a nepadá to na bedra jedné osoby.

Poté naskládejte nádobí od snídaně do myčky nebo do dřezu. Nezapomeňte nádobí opláchnout, aby na něm nezaschly zbytky jídla. Pak jen utřete kuchyňskou linku a kuchyň je uklizená.

Nakonec, pokud máte ještě čas, hoďte do pračky várku oblečení. Pak vyrazte ven a začněte svůj den. Až přijdete domů, bude prádlo vyprané.

A je to! Několik jednoduchých věcí, které můžete udělat každé ráno. Začněte svůj den správně a budete mít doma čisto.

2. Jak udržet dům v čistotě – Večerní úklidové šílenství

Tohle může být zábava a pro mladší děti dokonce i hra. Stanovte si čas na určitou dobu, ať už je to 10, 20 nebo dokonce 30 minut. Řekněte všem, ať pobíhají po domě, sbírají všechny své věci a ukládají je kam patří. Jejich úkolem bude snažit se překonat určený čas. Když čas vyprší, můžete všichni pokračovat ve svých večerních rituálech. Možná nestihnete všechno, ale jsem si jistá, že toho uděláte hodně.

Tento postup můžete snadno obměňovat. Například se můžete každý večer zaměřit jen na jednu místnost a pokusit se ji v určeném časovém rozmezí uklidit, utřít prach a dokonce ji vyluxovat.

3. Noční úklid kuchyně a obýváku

Každý večer, než jdete spát, se ujistěte, že nádobí je umyté a stoly uklizené. To znamená, že pokud u stolu vaše dítko dumá nad školní prací, je před spaním hotová a uložená zpět do batohu. Účty a pošta jsou uloženy tam, kam patří. Stoly jsou prostě vždy kompletně uklizené a utřené.

Všichni také dbají na to, aby bylo jejich oblečení posbírané a uklizené. Nemusí být zrovna ve skříních, ale ať je alespoň v koši na prádlo který postavíte ke dveřím. Než půjdete spát, koš jednoduše vezmete a dáte ho kam patří.

Celé hlavní místnosti jsou před spaním uklizené. Proč je to důležité? Když se probudíte do uklizeného domu, opravdu vás to dokáže nastartovat do nového dne a necítíte se frustrovaně.

Můj dům je vždy uklizený, protože tyto postupy dodržuji. Neznamená to, že je dokonalý, ale to mi nevadí. Je dostatečně čistý na denní bázi a vydrží tak do doby než provedu důkladnější týdenní úklid.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Previous post Úklid bytu
Next post Ukliďte si

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *