Úklid

Úklid aneb jak se zbavit prachu. I když budete denně běhat s prachovkou, větrat budete minimálně, vysavač bude u vás neustále v plném nasazení a pořídíte si dokonce i čističku vzduchu, prachu se nikdy nemůžete zbavit na sto procent. Prach je zkrátka všude, je nedílnou součástí našich životů. Chytrými kroky však jeho množství v domácnosti můžete eliminovat na minimum.

Začněte prevencí

Prašnost v interiéru zvyšuje mnoho věcí – od lůžkovin, které často protřepáváme přímo doma, až po velké množství elektrických spotřebičů, které prach přitahují. Ale úplně největší množství prachu vstupuje do našich příbytků oknem a dveřmi. Zopakujte si tedy pravidla větrání a větrejte raději méně často, ale intenzivně. Neustále otevřená ventilačka či mikro větrání není zrovna ideální. Posviťte si také na to, zda do bytu vstupujete v botách. Na nich si totiž přinesete velké množství nečistot, které po uschnutí zbytečně znečišťují váš domov a víří se všude kolem vás. Ideální je tedy vyzouvání se před vstupem do bytu, případně si pořídit kvalitní rohožku, na které boty před vstupem do předsíně řádně očistíte. Tu pravidelně vyklepávejte, případně perte.

Úklid – Lůžkoviny, textilie i koberce udržujte v čistotě

Bez kvalitních lůžkovin se rozhodně neobejdete, rozhodně si však sestavte harmonogram jejich výměny a praní, který budete striktně dodržovat. S textiliemi to v bytě rozhodně nepřehánějte. I když vypadá moc hezky, když jich budete mít doma příliš mnoho, prachu se jen tak nezbavíte. Střídmost je tedy základ, který spolu s pravidelným praním sníží množství tolik otravného prachu. I koberce jsou velkým zásobníkem prašnosti. I když je pravidelně budete podrobovat vysávání, prach se bohužel velmi často znovu víří po místnosti. Řešením je pořízení kvalitního vysavače, robotického vysavače či nejlépe také snížení množství samotných koberců. Vsaďte raději na pevné podlahy, které snadno setřete. A koberce si pořiďte jen ve formě kusových, které můžete snadněji a pravidelněji podrobit důkladné očistě. A zapomenout nesmíme ani na největší lapač prachu – záclony. Pokud to je jen trochu možné, soukromí si raději zajistěte pomocí žaluzií.

Úklid – Nábytek i elektronika s rozvahou

Čím větší bude mít prach prostoru k usídlení ve vaší domácnosti, tím více se ho bude u vás doma držet. Velké množství nábytku, a hlavně volných poliček a regálů, je totiž přímo živnou půdou pro usedání prachu. Ten pak musíte mnohem častěji utírat. Proto si vybírejte spíše uzavřený nábytek a množství poliček v rozumné míře. Stejné je to pak s výběrem a hlavně umístěním elektroniky. Ta sama o sobě usedání prachu velmi přitahuje. Ideálním řešením je pořízení speciálního spreje s antistatickou úpravou, který se postará o eliminaci usedání prachu.
Kvalitní čistička vzduchu vás sice prachu úplně nezbaví, ale dokonale pročistí vzduch a dopřeje vám lepší podmínky pro pohodový rodinný život.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *