Doma čisto a uklizeno

Jak mít doma čisto a uklizeno? Pokud vám po každém úklidu trvá přesně jeden den, než se váš byt vrátí do obvyklého stavu nepořádku, je čas přehodnotit své návyky a začít žít lépe.

Udržet doma pořádek se může zdát jako nemožný úkol, ale nemusí to tak být. Připravili jsme pro vás několik tipů, díky nimž se vy i vaše rodina naučíte udržovat čistotu v domácnosti každý den v týdnu.

Jak udržovat čistotu – Doma čisto a uklizeno

Po použití vše ukliďte

Může se to zdát jako samozřejmá rada, ale hlavním viníkem nepořádku je neuklízení věcí. Pokud po skončení používání věcí neukládáte věci tam, kam patří. Začíná se v domě hromadit nepořádek, což zvyšuje stres a časovou náročnost úklidu.

Když přecházíte z jedné místnosti do druhé, rychle prohlédněte, zda tam není něco, co byste si mohli vzít s sebou. Je snadné nechat pár bot u vchodových dveří, několik košil na posteli a některé nádobí ve dřezu až do zítřka. Pamatujte však, že tyto drobné hromádky se mohou rychle změnit ve velký nepořádek.

Pokud máte nedostatek místa, zvažte některé nápady na uspořádání skříně, které si můžete udělat sami. Pomocí organizérů nad dveřmi rozšiřte stávající prostory v ložnicích, koupelnách a skříních v předsíni.

Doma čisto a uklizeno – Svěřte úklid profesionálům

Ještě před několika lety bylo velmi obtížné najít uklízečku pro svůj domov: pomoci mohlo pouze doporučení přátel nebo speciální úklidové služby, které ne vždy spolupracovaly s jednotlivci a většinou nenabízely nejpohodlnější, a to i finančně, podmínky spolupráce.

Dnes jsou vám k dispozici stovky soukromých profesionálů na úklid, s nimiž můžete jednat přímo prostřednictvím různých online služeb pro služby v domácnost. To znamená, že si můžete objednat konkrétní službu (čištění koberců nebo nábytku, mytí oken nebo ledničky) nebo soubor prací požadovaných právě ve vašem bytě.

Uklízejte jednu místnost po druhé

Nejjednodušší způsob, jak udržet celý dům v čistotě, je uklízet jednu místnost po druhé. Rozdělením úklidu na jednotlivé místnosti (nebo dokonce na jednotlivé dny) můžete zvládnout kousek po kousku. Nejenže tím ušetříte čas, ale také je díky tomu udržování čistého domu lépe zvládnutelné a méně zahlcující. A když se vám bude zdát, že se úkoly plní snadněji, bude pravděpodobnější, že je budete plnit delší dobu.

Zbavte se nepotřebného harampádí

Pravidelně nakupujeme oblečení, techniku a domácí potřeby, ale většinou používáme jen některé z nich. A je pro nás těžké přinutit se věci vyhodit: vždycky se najdou výmluvy, proč by zrovna tyhle šaty měly zůstat ve skříni a tahle rozbitá židle se ještě bude hodit. Mezitím jsou naše skříně přeplněné a při pomyšlení na to, že bychom v nich měli udělat pořádek, běhá mráz po zádech.

Dodržujte plán úklidu

Jedna věc je jednou za čas důkladně uklidit každou místnost, ale jak zajistit, aby váš dům zůstal bez nepořádku každý den v týdnu? Neexistuje sice žádný „nejlepší“ čas na úklid, ale můžete si vytvořit plán úklidu. Který bude nejlépe vyhovovat jedinečnému rozvrhu vaší rodiny.

Jak si vytvořit plán úklidu domácnosti:

Vytvořte si seznam důležitých prací, který si můžete umístit na ledničku, na stůl. Nebo kamkoli, kde budete mít na očích, a který vám pomůže udržet pořádek ve vaší domácnosti.

Věřte v „power clean“

Nikdo nechodí rád spát s vědomím, že má doma nepořádek. Pokud věnujete 10-15 minut nočnímu „silovému“ úklidu, můžete zabránit tomu. Aby se u vás doma tvořily hromady nepořádku, a klidněji usnete s vědomím, že se probudíte do uklizeného prostoru.

Pokud můžete zapojit členy rodiny, čím více, tím lépe! Zapněte časovač, užijte si trochu zábavy a zaměřte se na hlavní priority úklidu.

Udržování čistoty v domácnosti se může zdát jako jedna z mnoha záhad života, zejména pro rodiny a osoby pracující na plný úvazek. S trochou času a úsilí si však můžete snadno vytvořit skvělé úklidové návyky, díky nimž bude vaše hnízdečko uklizené po celý rok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Previous post Ukliďte si
Next post Jak čistit pískovec

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *