Mytí sprchového koutu

Mytí sprchového koutu odstranění nečistot bez chemie. Čisté a hygienické koupelnové prostory jsou základem pro naše zdraví a pohodu. Plísně, vodní kámen i nečistoty ulpívající na stěnách sprchového koutu však postupem času jeho vzhled i funkčnost výrazně snižují. Jeho pravidelné čištění je proto nezbytné. Chemické přípravky přinášejí okamžité výsledky, zanechávají však škodlivé látky ve vzduchu i vodě. Proto je lepší použít přírodní účinné prostředky, které stěny a roury dokonale vyčistí, aniž by poškodily zdraví nebo životní prostředí.

Prostředky pro mytí sprchového koutu

Účinné mytí sprchového koutu nemusí být drahé ani složité. Vše, co potřebujete, je jedlá soda a čistý ocet. Pomocí jedlé sody a octa můžete odstranit veškeré nečistoty, vodní kámen i nežádoucí zápach. Jedlá soda působí jako abrazivum a pohlcuje vlhkost. Po nasypání do mokré sprchy nebo do vany a setrvání několika minut se vlhkost vsákne do prášku a jedlá soda se přemění v lepkavou pastu. Ta dokáže odstranit i obtížné nečistoty. Poté stačí pouze opláchnout. Čistý ocet působí jako univerzální čistič a dezinfekční prostředek. Jeho mírně kyselé složení dokáže rozpustit vodní kámen i odstranit nežádoucí plísně.

Postup čištění sprchového koutu pomocí jedlé sody a octa

Čištění sprchového koutu pomocí sody a octa je jednoduchý proces s jasným postupem, který vás zbaví nečistot za pár minut. Nejprve smíchejte jedlou sodu s obyčejným octem do kašovité směsi. Směs potřete houbičkou na celé stěny i podlahu sprchového koutu. Jedlá soda po nanesení začne působit a vsáknout vlhkost, čímž se promění ve světlou pastu. Nechte ji na povrchu alespoň 20 minut. Poté sprchový kout důkladně opláchněte teplou vodou, aby se odstranila všechna aktivační směs. Nakonec osušte stěny a podlahu ručníkem. Díky aktivní pěně a kyselému prostředí dokáže roztok proniknout do všech skulin a odloupnout i usazené nečistoty. Nežádoucí plísně a ulpívající špína tak s pomocí jedlé sody a octa zmizí snadno a účinně.

Další tipy pro údržbu a dlouhodobou čistotu sprchového koutu

Pro úplnou spokojenost je nutné pravidelné čištění sprchového koutu nejen po čase, ale i po každém sprchování. Pravidelná údržba pomůže prodloužit životnost instalace i zachovat čistotu a hygienu. Po každém sprchování opláchněte i záclony a sprchové hlavice teplou vodou, aby se zbavily zbytků mýdla, vlasů či nečistot. Pravidelně kontrolujte gumové těsnění na dveřích kabiny, jejichž pružnost časem klesá. Používejte ochranný sprej proti plísním, který brání růstu plísní na spárovaných plochách mezi dlaždicemi. Po nanesení můžete problémům s plísněmi na delší dobu předcházet. Pro bezproblémovou funkci sprchového koutu odstraňujte vodní kámen a usazeniny ideálně jednou za 2 týdny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Previous post Čistička vzduchu
Next post Čištění matrace

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *