Jak si vybrat paní na úklid?

Jak si vybrat paní na úklid? Po večerním příchodu z práce si jistě každý z nás přeje ticho, klid a uklizenou domácnost, ne vždy to ale vyjde. Často se stává, že po příchodu z práce musíme kromě dětí obstarat ještě domácnost, což nebývá úplně jednoduché. V současné době jsou v mnoha domácnostech populární úklidové služby, které se postarají o všechny domácí práce.

Agentura na úklid nebo soukromník?

Při výběru, zda budete volit profesionální agenturu nebo paní na úklid, je důležitý rozsah činností, které očekáváte. Pokud dáváte přednost úklidu domácnosti, oslovte spíše jednotlivce. Kteří si dají více záležet, aby nepřišli o zákazníky a tím i obživu. Zatímco pokud se jedná o profesionální úklid, ať už třeba velkých kancelářských prostor. Nebo třeba celého domu po rekonstrukci, zvolte raději agenturu, která má více zkušeností na takový úklid. Mohou využít speciální prostředky a časově jim úklid zabere málo času. než soukromníkovi. Který by s hadrem na podlahu a ubrouskem na skla chodil ještě týden poté. Většina úklidových společností se také může prokázat certifikáty nebo odborností. S tím také souvisí kontrolní pracovník, který celý prostor před předáním klientovi zkontroluje. Případně nechá opravit nedostatky.

Jak si vybrat paní na úklid – Práce na smlouvu

Dbejte na to, abyste měli všechno sepsané, aby se nejednalo o pouhou ústní dohodu dvou stran. Ve smlouvě si ujasněte veškeré požadavky, jaké služby očekáváte. Zda se jedná o jednorázovou službu nebo pravidelný úklid, který bude probíhat třeba 1x za týden. U úklidových agentur se nejedná o nic neobvyklého. Často se také setkáte se skutečností, že agenturní pracovníci jsou pojištěni v případě škod. Dopředu si také ujasněte cenu, kterou jste ochotni platit, v tomto případě se určitě jedná o mzdu úkolovou, zaplatíte tak za hotovou práci. Nikoli za čas, který pracovník nad úkolem stráví. Nezapomeňte se také zmínit, pokud máte nějakou alergii, nemusí vám pak vyhovovat prostředky, které bude společnost nebo soukromník využívat.

Jak vybrat vhodné kandidáty?

  • Zkušenosti – jistě vás jako první bude zajímat, jaké má daná společnost reference, nikdo si nechce do svého soukromí pustit osoby, o kterých nic neví. V úklidových společnostech jsou zaměstnány většinou ženy, mají zkušenosti s úklidem své domácnosti, pokud k tomu mají ještě doporučení ze stejného bývalého zaměstnání nebo od jiných spokojených zákazníků, je to lepší.
  • Sympatie – říká se, že první dojem není rozhodující, v tomto případě je opak pravdou, nikdo si nevybere osobu, která mu není sympatická na první pohled. Je to stejné jako vybírat chůvu pro své dítě, pokud nebudete spokojeni ihned, těžko to přijde časem.
  • Vybavení – pro úklid jsou nezbytné úklidové prostředky, které by si každý zaměstnanec měl sehnat vlastní. Jestliže si najdete na úklid paní, která přijde, bude chtít vybavení od vás, pak bude cena za úklid mnohonásobně nižší, neboť úklidové prostředky musíte financovat vy, nikoli za ně platit paní, která úklid provede.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *