Jak se připravit na pohovor?

Jak se připravit na pohovor? V této rychlé rychlé době není nic zvláštního hledat nové zaměstnání. Firmy neustále nabírají zaměstnance a na pracovním trhu najdete obrovskou škálu volných pozic. Už jste se přihlásili, ale co teď? Pohovor se blíží závratným tempem a vy se musíte dostatečně připravit. V tomto článku si spolu projdeme, co všechno je potřeba udělat a jak se připravit na pohovor.

Jak se připravit na pohovor – Přečtěte si něco o firmě

Důležité je, abyste věděli, kam jdete. Na pohovoru se totiž dozajista zazní ta osudná otázka: „A proč chcete pracovat zrovna u nás?“ Musíte na ni být schopni bez dlouhého dumání jasně odpovědět. Je vám blízká filozofie firmy? Líbí se vám možnost kariérního růstu? Máte rádi produkty, které společnost prodává? Připravte si jednoduchý a jasný důvod – ideálně se vyvarujte zmiňování výšky mzdy nebo odpovědi typu „Hmm… prostě potřebuji práci.“ Zaměstnavatel dá vždy přednost nadšenci před člověkem, co hledá práci „jen pro peníze“.

Projděte si kriticky svůj životopis

Jsou ve vámi zaslaném životopise nějaké nejasnosti? Náborář se vás na ně určitě bude doptávat. Pokud ne, bude se ptát, proč jste odešli z předchozího zaměstnání, jak se vám líbila práce či studium předcházející vašemu zájmu o nabízenou pozici. Nechtějí váš životopis zpochybňovat, jen pochopit – přesto je dobré být na to, jak se říká, ready.

Promyslete si předem svůj outfit

To, jak přijdete oblečeni, může mít rozhodující vliv. Zamyslete se nad tím, na jakou pozici se hlásíte a co asi zaměstnavatel očekává za styl oblečení. Pokud žádáte o pozici v kanceláři, zvolte spíše formální oblečení, na manuální pozice bude bohatě stačit košile a rifle.

Jak se připravit na pohovor – Dejte si Relax

Večer před pohovorem může být náročný. Stres umí s člověkem udělat divy. Pokuste se nepanikařit a místo horečného zkoušení pohovoru před zrcadlem si dejte vanu nebo si pusťte dobrý film. Potřebný je také spánek, proto příliš neponocujte a běžte si lehnout brzo, ať jste ráno svěží.

Během pohovoru

Až budete sedět na pohovoru, snažte se působit co nejvíce uvolněni. To se sice snáze řekne, než udělá, ale sebejistota je to nejlepší, co můžete náboráři ukázat. Příliš mnoho stresu bude působit dojmem, že nejste na pohovor připraveni nebo nevěříte tomu, co říkáte. Jak říká známé přísloví: Strach je váš největší nepřítel. Takže co všechno že to potřebujete? Znát firmu, do které jdete, mít v hlavě svůj životopis, vhodně se obléct a věřit si. Zbytek práce za vás udělají vaše pracovní zkušenosti a vzdělání. Hodně štěstí!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *